GENÇLİK AŞISI İLE BİYOLOJİK LİFTİNG (KALDIRMA) İŞLEMİ

Gençlik aşısı olarak adlandırdığımız üründe serbest hyaluronik asidin iki  farklı molekül ağırlığına sahip  formu bir arada bulunur. Düşük yoğunluklu formu cilde yoğun nem verirken, yüksek molekül ağırlığına sahip hyalüronik asid fibroblastları uyararak cilt lifting etkisi yapar. Ayrıca ürünün içeriğinde disakkarid yapıda trehaloz bulunur. Trehalozda,  hyaluronik asidin su tutucu etkisini destekler.

Yüzde kemik dokudan cilt yüzeyine uzanan gerçek asıcı ligamanlar ve yağ dokusunda cilt yüzeyine uzanan yalancı asıcı ligamanlar bulunur. Bu ligamanların yaşla birlikte, yerçekimi etkisi ile aşağıya doğru sarkması sonucu yaşlanma süreci başlar. Yüzde lift amaçlı yapılan uygulamalar genelde bu ligamanların olduğu yerlere derin olarak uygulanır. Bu şekilde  ligamanlar güçlendirilerek lift etki elde edilir.

İşlem çok ağrılı bir uygulama değildir. Genellikle işlemden 30-40 dakika önce uygulanan lokal anestezik kremler ile uygulama rahat bir şekilde yapılabilir. Yüze, ellerde, boyun ve dekolte alanlara ürün uygulanabilir. İhtiyaca göre 3-4 hafta aralıklarla 2-3 seans  şeklinde yapılabilir. Devamlılığı sağlama açısından 6-8 ay sonra tek seans uygulama önerilmektedir.

Uygulama yüzde şişme yaratmaz. Her yaşa uygulanabilir. Dolgular ve botox işlemleri ile birlikte yapılabilir.   Cilt sıkılaşması, lifting etki yanında cilt bir canlanma ( biorevitalizasyon) etkisi de yaratır. Kollajeni iyi olmayan, güneş hasarının fazla olduğu ciltlerde daha fazla seans sayısına gerek olabilir.